O
mně

Jsem máma dvou synů. Je mi přes 55 let a po třiceti pěti letech jsme se s manželem rozvedli. V životě jste jednou nahoře a jedno zase dole. A tak prožíváme různá úskalí a životní proměny.

Jak to vše začalo

Slávka

Do života mi vstupovaly okamžiky a já je musela nějak řešit. Manželství bylo ze začátku celkem normální a já se starala o syny, domácnost, chodila jsem do práce. Pak ovšem přišla revoluce v roce 1989 a s tím i velké možnosti v podnikání. Manžel začal se svým bratrem podnikat a přišlo období velkých peněz, ale i velký změn v rodině. Měli jsme se opravdu dobře, jen nám chyběla přidaná hodnota obyčejného života. A tím jsme se od sebe začali s manželem vzdalovat. Manžel měl jiný styl života a já začala hledat ten svůj. Hodně jsem studovala Numerologii, Astrologii a v neposlední řadě Feng shui. Objevovala jsem tajemno a hloubku tohoto umění.

Snažila jsem se ustát nápory okolního světa, a i lidi, kteří mi vstupovali do života.

Manželství dostávalo jednu trhlinu za druhou, až nám v roce 2020 do života vstoupila osoba, která vše ukončila.

Dnes jsem za to velice vděčná, protože mi zachránila život. Nebylo to lehké, ale díky skvělým lidem, které jsem měla kolem sebe, začala jsem poznávat život. A rčení, že když jedny dveře zavřeme, tak se nám začnou otevírat nové, je opravdu pravdivé.

Jsem pedikérka a denně slyším ženy povídat o tom, jak jsou nespokojené, jak už mají věk a jak nemůžou a prostě tisíc důvodů proč něco nejde…..

Nemusíme dělat velké skoky, stačí i malé krůčky.

Píše se rok 2022, rok vodního Tygra rok velkých změn a rok, kdy si můžeme split přání a své sny. A já si je plním. V běžeckém seriálu, Běhej lesy, jsem si zaběhla Karlštejn 13km. A teď jsem se zapojila do akce Běh pro paraple.

Ale hlavně jsem v projektu u Zuzky Adam – Dare to Dream a učím se ovládat technologie a pohybovat se na sociálních sítích. A chci pomáhat ostatním ženám, aby pochopily, že život po padesátce nekončí, ale právě začíná.

Kluci jsou dospělí, mají svoje rodiny. A jak jsem je já učila od jejich prvních krůčků, jízda na kole, na bruslích, číst a zvládat školní docházku až po vysoké školy a jejich první lásky a rozchody, tak mě oni dnes učí obsluhovat nové technologie a že se mnou mají trpělivost. No hodně se mi i nasmějí, role se vyměnily…..

Úplně se mnou a mým projektem nesouhlasili a první video, co jsem natočila, dost odsoudili. Ale ani to mě neodradilo a postupuji za svým snem dál. Dnes už jen pokyvují, hmmmm mami kdo by to do tebe řekl.

Baví mě putovat po místech s tajemnou tématikou a z fotek skládat příběh nebo příběh přímo točit. A tímto povzbudit ženy, které si odžívají podobný příběh. Věřte tomu, že po padesátce život nekončí, ale právě začíná……

PS: A pokud byste přeci jen tomu nechtěli uvěřit, podívejte se na kus mé cesty, nebo se můžeme rovnou spolu spojit. Ráda vám ukážu, jaké to doopravdy může být.

Nevím, kde budu za týden nebo za měsíc. Dělám, co chci, jak dlouho chci, stále zkouším nová dobrodružství.